Hakkımızda

Yıllardır,Sapancamızın yemyeşil  ovaları, gürül gürül akan suları, buram buram ıhlamur ,kekik kokularıyla kaplı dik dağları, masmavi  berrak gölü bizleri cezp ettiği kadar siz misafirlerimizi de bir o kadar hayran bırakmıştır.

Çevre illerden , yurt içi ve yurt dışından misafirlerimiz bu güzellikleri paylaştıkça, köyümüzün güzel insanları da  gelen misafirlerini ağırlamak için irili ufaklı bir çok mekanı  işletmeye başlamış, yöremiz alabalığıyla, kahvaltısıyla, yemekleriyle, ızgaralarıyla her şeyden en önemlisi güleç yüzlü  babacan tavırlarıyla tüm misafirlerimizle kendiliğinden oluşan  yıllarca süregelen bir kardeşliğin temellerini de atmış oldular.

Bölgede ağırlıklı olan  ÇERKES   topluluğunun yoğun baskısı neticesinde,Bodrum -Konacık 'ta yıllarca işletmecilik yaparak anavatanı sapanca'ya taşınan Kafkas Kökenli AKÇAY ailesi ,çerkes nüfusunun en yoğun olduğu yanık köyünde ,çevrelerinden gelen yoğun talepler sonucu yöresel bir mekan açma kararını vererek KAFKAS IZGARA adında mekanı 12.EYLÜL 2012 de sessiz sedasız işletmeye başlamışlardır.

Çok kısa bir sürede misafirlerinden yoğun ilgi alan mekan,ÇERKES tat ve yemeklerini tüm misafirlerine özüne uygun olarak servis etmekle, çıtanın en üst noktasında olduğunu  kanıtlamıştır.

Kütahya -Tavşanlı ilçesinde bulunan kendi çiftliklerinde üretilen et ve süt mamullerini kendi mekanında kullanmanın avantajını lezzet ve tatlarda hissedecek ve mekanın müdavimleri arasında yer alacaksınız demek sanırım abartı olmaz.

 

Aynı zamanda Yöresel Çerkes kahvaltısıylada ün yapan mekanımızda hafta  süresince  saat 14.30 a kadar kahvaltı verilmektedir. 

 ÇERKES-GÜRCÜ kadınlarımızın narin ellerinden çıkan nefis böreklerimizde tadına bakılası derecede olup yabana atılır cinsten de değildir hani.

Yaşı genç,yüreği genç,gönlü genç olupta, sıra işe gelince sanki asırlı yaşlarda gibi mesleğini  üstad gibi konuşturan EMRAH USTA mızın maharetli elleri ve akıllı beyninden çıkan menümüz,ARSLAN USTA mızın taş fırını ile birleşince buyurun Kafakas Soframıza demekten başka bir kelime sanırım fazla olacaktır.

Mekan bir aile işletmesi olup,Pınar-Sinem AKÇAY Kardeşler emin olun her daim güler yüz ile sizleri karşılayacaklardır.

Akçay Ailesi ÇERKES olup UBIH soyunun tüm özelliklerini günümüze kadar korumaktan gurur duyar,tüm güzellikler ile can dostlara saygılar.

 

                  

 Sapanca'da Kahvaltı, Sapanca Kahvaltı, Kırkpınar Kahvaltı, Sapanca Restaurant, Sapancada Restoran, Sapancada Kahvaltı, Sapanca Bahçe, Sapanca Kır Düğünü